Pieczątki Antybakteryjne

COLOP jest jedynym producentem oferującym pieczątki z ochroną antybakteryjną Microban.

Automaty Nowy Printer i Classic Line – posiadają wbudowaną, trwałą ochronę, która zapobiega namnażaniu i rozwojowi szkodliwych bakterii. Powłoka Microban jest wprowadzana w procesie produkcji, dlatego nie ulega zniszczeniu podczas użytkowania produktu. Badania laboratoryjne dowodzą skuteczności działania struktury, dlatego produkty MICROBAN są polecane w miejscach takich jak: szpitale, ośrodki zdrowia, apteki, ale również instytucje związane z edukacją i inne.  

Dlaczego Microban?

Seria pieczątek Microban posiada cechy charakterystyczne, które odpowiadają podwyższonym standardom higienicznym.
Dlatego Nowy Printer – Microban oraz automaty
Classic Line – Microban są idealną linią pieczątek dla instytucji związanych ze służbą zdrowia. Jest dedykowana dla szpitali, poradni, laboratoriów, firm farmaceutycznych.

Trwała ochrona – nie ulega zniszczeniu przez cały czas życia produktu

Wbudowana struktura Microban gwarantuje trwałą ochronę przed namnażaniem i rozwojem szkodliwych bakterii. Ochrona MICROBAN jest „zamknięta” w strukturze pieczątki i nie zostaje wypłukiwana jak spraye czy płyny.

Microban nie ulega zniszczeniu, jest trwała gdyż jest wprowadzana w procesie produkcji
do wewnętrznych struktur oprawy pieczątki.

Znana technologia w środowisku medycznym

Produkty z ochroną MICROBAN są stosowane w medycynie od ponad 10 lat, m.in. w materacach szpitalnych, poduszkach i maskach na twarz używanych przez lekarzy przy operacjach.

Informacja o produkcie jest dla wielu przedstawicieli środowiska medycznego znaną technologią. Jednak ochrona antybakteryjna MICROBAN nie występowała dotychczas w obszarze pieczątek.

Badania przeprowadzone w Maju 2010
wykazały następujące wyniki:

Wyniki badań skuteczności ochrony w produktach COLOPa z Microban

Produkty firmy COLOP to redukcja 99.9% szkodliwych bakterii, takich jak: E.coli, S.aureus, MRSA oraz Salmonella.

Dodatek srebra
COLOP wykorzystuje zabezpieczenie Microban trzeciej generacji z dodatkiem srebra w celu osiągnięcia optymalnego efektu. Microban 3G SilverT gawrantuje aktywną i długotrwałą ochronę przed bakteriami takimi jak:
E.coli, Salmonella, S.aureus (Staphylococcus aureus), MRSA (Methicillin-resistant Staphylococcus aureus) oraz innymi mikroorganizmami.

Od wieków srebro było znane jako doskonałe zabezpieczenie antybakteryjne. Microban rozwinął tę technologię ochrony produktów w sposób taki aby znalazła ona zastosowanie w dzisiejszych nowoczesnych zastosowaniach i aplikacjach

Jak działa zabezpieczenie antybakteryjne Microban?

Innowacyjne rozwiązanie dla sprecyzowanej grupy odbiorców.

firmy farmaceutyczne

lekarze i pielęgniarki

 pracownicy laboratoriów